Вінниця – фонтани, трамваї та Рошен

Вінниця донедавна належала до тих міст, які не користуються особливою популярністю у туристів, а різні туристичні путівники зазвичай оминають їх своєю увагою. Та після відкриття музичного фонтану у 2011 році, кількість гостей міста невпинно зростає, а минулого року Вінниця взагалі була визнана найкращим містом для життя в Україні.

Хоча велика частина будівель в місті успадкувала традиційну радянську архітектуру, та все ж в центрі ще збереглися старі будівлі в стилі бароко.

Хоч міська рада і зберегла свій непривітний радянський вигляд, та площа біля неї недавно реставрована і гарно доглянута. Багато лавочок, фонтанів та смітників. Справа в тому, що в Вінниці останні кілька років дуже хороший молодий мер, який почав відновлювати та доглядати місто, а не намагатися покласти якомога більше грошей у власну кишеню, як в нас часто водиться. Як то кажуть, результат на лице. До речі, тут можна почитати програму розвитку міста під назвою Вінниця 2020.

Цегляна водонапірна вежа вважається одним з основних символів міста. В часи війни з неї велося спостереження за ходом бойових дій на околицях міста, зараз в ній розташований музей.

Під час прогулянки центром натрапили на невеликий марш людей з національною символікою. І навіть на штаб Правого сектору. Видно, бандерівці не тільки у Львові водяться 🙂

Та крім бандерівців дуже популярними є представники певної субкультури. Особливо цікаво було бачити 4-5 річного хлопчика в спортивному костюмі та чорних окулярах 😀

Окрім центру міста, ще одним популярним місцем для прогулянок є центральний парк. Вхід в нього прикрашає біла арка. А навпроти входу знаходиться торговий центр з фонтанами та велетенськими буквами, які проголошують любов до міста 🙂

В самому парку багато цікавих клумб в формі різних тваринок. В невеликому ставку плавають лебеді і, як це не дивно, черепахи. А для любителів більш активних розваг ще збереглися старенькі атракціони. Ну і звісно як ж в головному парку  Вінниці без фонтану?

Через місто протікає одна з найбільших річок України – Південний Буг. У випадку хорошої погоди і терпимості до російської попси, можна покататися на річковому пароплаві з цікавою назвою “Ляля Ратушна”. Таке задоволення буде коштувати 30 грн., зате дасть можливість подивитися на місто з абсолютно нового боку. До речі, розклад відправлення досить умовний. зазвичай прогулянка починається, коли збереться достатня кількість людей.

Береги річки досить живописні, багато зелені, а також людей, що плавають чи риболовлять.

На річці знаходиться острів, але потрапити на нього можна лише на човні, тому що ніяких мостів до нього немає. На одному з берегів річки біля острова знаходиться величезна шоколадна фабрика Рошен, а також всім відомий фонтан.

Рошен взагалі дуже популярний в Вінниці. Ціла набережна біля фабрики називається набережною Рошен. Також багато дитячих майданчиків збудовані за кошти фірми. А в самому центрі міста є великий фірмовий магазин. В його вітринах знаходиться такий собі міні-ляльковий театр, в якому розповідають історію про письменника та чарівний світ.

Трамваї в Вінниці – це взагалі окрема тема. Декілька років тому швейцарський Цюрих оновлював транспортну мережу. Коли новенькі блискучі трамваї почали їздити вулицями міста, постало питання, що ж робити зі старими? Звісно, можна було їх продати і без сумніву покупців знайти було б не складно, тому що вони збереглися в чудовому стані. Та ці трамваї так полюбилися, що віддати їх вирішили  неодмінно в хороші руки. Тож було оголошено конкурс і зі всіх міст, що взяли участь саме Вінницю вибрали партнером в цьому проекті. Тож тепер в результаті співпраці з урядом Швейцарії Вінниця безкоштовно отримала більше сотні трамваїв, а також запчастини до них та додаткове обладнання.

Вже власними силами, міська рада реконструювала старі трамвайні зупинки та додала розклад руху і вказівники.

Залишилося ще поміняти тролейбуси, тому що деякі з них більше скидаються на зіржавілі бляшанки, ніж на транспорт для перевезення людей. Хоча частину з них вже змінили сучасні тролейбуси вітчизняного виробництва.

 

Найбільш відомим і популярним місце в Вінниці є вже згадана раніше набережна Рошен, на якій власне знаходиться славнозвісний музичний фонтан. Вона добре доглянута, встановлене спеціальне освітлення, музичні колонки та спеціальні місця для глядачів. Фонтан хоч і працює вдень та більшість людей приходять сюди під вечір, коли починає темніти.

Зазвичай для всіх охочих місць не вистачає, тому їх починають займати заздалегідь. А до початку світлового шоу а набережній збирається цілий натовп. Та це й не дивно, цей фонтан вважається найбільшим серед аналогічних в Європі і входить в десятку найкращих плавучих фонтанів світу. Хоча, на жаль, поки що він все ще не такий популярний, як наприклад в Барселоні.

Взагалі, ввечері кожне місто має зовсім інший вигляд, ніж вдень. Відблиски вуличних ліхтарів у воді та яскраві вогники в будинках абсолютно змінюють атмосферу міста. Вона стає більш затишна, домашня. Це те відчуття, що не можна побачити в моніторі комп’ютера чи прочитати в туристичних путівниках. І це та причина, чому варто подорожувати не лише по відомих розкручених курортах десь закордоном, а й у менш популярних закутках рідної країни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.