Ужгород після цвітіння сакури

Навесні Ужгород стає чи не найпопулярнішим місцем для туристів зі всіх куточків України. А все тому, що в цей час на його вулицях цвітуть сакури. Та цього року через незвично теплу весну дерева зацвіли швидше. Тож коли я нарешті зібралася в поїздку, яку все відкладала майже рік з надією потрапити на цвітіння сакур, на деревах залишилося лише декілька квіток 🙁  (зате ще через рік мені пощастило потрапити на сам пік цвітіння сакури в Ужгороді)

квітка сакури
квітка сакури

Ужгород взагалі дуже зелене місто, тут багато дерев та рослин. Деякі з них ростуть прямо на дорозі з бруківки, а деякі – на фасадах будинків.

IMG_0045

IMG_0123

IMG_0125

Мабуть, найгарніше місце Ужгорода – це алеї на набережній річки Уж. По обидві її сторони ростуть старі акації, липи, білі та рожеві каштани. На загорожах біля річки де-не-де можна побачити цікаві маленькі скульптури. А самі алеї є улюбленим місцем для прогулянок та відпочинку ужгородців.

набережна річки Уж
набережна річки Уж

IMG_0090

IMG_0085

IMG_0232

Наприкінці квітня чи на початку травня на одній з алей на набережній проводять щорічний ярмарок меду та вина. Хоча, звісно, там можна побачити і сир, і глиняні глечики, і плетені кошики – все те, чим славляться народні майстри. Я ж, спробувавши безліч сортів, переконалася на власному досвіді, що вино на Закарпатті справді надзвичайно смачне.

IMG_0196

IMG_0114

Одним з найвідоміших місць є Ужгородський замок, що знаходиться на Замковій горі. А поряд з ним дуже красивий катедральний собор.

IMG_0146

IMG_0201

В центрі міста є багато старовинних будівель, поряд з якими ростуть не дуже старовинні дерева.

Взагалі в Ужгороді небагато кафешок, порівняно зі Львовом чи Івано-Франківськ, зате якщо вони вже трапляються, то виділяються особливим виглядом або назвою. Наприклад, одна з вулиць міста називається Корзо. І я нарахувала принаймні 5 закладів на цій вулиці, що мають таку назву. Офіціантка кафе Корзо 10 пояснила, що їхнє кафе має таку назву, тому що це їхня адреса. Хоча чому саме ця вулиця має так багато закладів з назвами-адресами довідатися так і не вдалося.

IMG_0133

IMG_0120

А Закарпатський драматичний театр здивував не так своїм виглядом, як репертуаром.

IMG_0076-2

IMG_0079

Незважаючи на відсутність сакур, Ужгород варто відвідати в будь-якому випадку. Хоча б для того, щоб посмакувати закарпатське вино і прогулятися по зеленій набережній.

IMG_0167

IMG_0178-Edit

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.