Штутгарт – місто автомобілів, парків та протестів

Штутгарт не є дуже відомим чи популярним місцем серед туристів, незважаючи на те, що він є шостим за кількість населення в Німеччині.  Та це й не дивно. Більша частина старовинної архітектури була зруйнована під час Світових Війн. А ті залишки старих будинків, які все ж вціліли, ледь можна розгледіти серед сучасних будівель. Адже після війни, коли більша частина міста була зруйнована, його потрібно було швидко відбудувати, щоб люди мали де жити. Очевидно, що особливо займатися проектуванням загального вигляду міста не було кому. Тож і будували коробками нові будинки поряд з зовсім старовинними будівлями.

Хоча складається таке враження, що й зараз цьому питанню не приділяють особливої уваги. Наприклад, музей сучасного мистецтва, що має вигляд скляного кубу, знаходиться майже навпроти так званого Нового Замку. А інша його частина перетворена в великий торговий центр, до якого прилягає і взагалі вже сучасний супермаркет.

Взагалі Штутгарт намагається не те, що рухатися в ногу з часом, а й частково випереджати його. Тут дуже багато сучасних модерних будівель, скульптур та інших деталей архітектури.

Навіть самі жителі не завжди їх розуміють, тож іноді жартуючи говорять: “Це мистецтво чи просто хтось непотріб з дому виніс?”. Щоб краще зрозуміти цей вислів, варто додати, що в Штутгарті часто з будинків виносять старі меблі та непотрібні речі і складають біля під’їзду. Якщо комусь з людей, що проходять повз, припаде до вподоби якась річ, він може спокійно її собі забрати. Іноді так можна знайти цілком навіть непогані меблі.

Останні кілька років в Штутгарті тривають затяті суперечки навколо проекту нового залізничного вокзалу, відомого за назвою Штутгарт21. Суть його полягає в тому, щоб повністю перемістити залізничні колії та платформи під землю, а на їхньому місті збудувати нові житлові квартали. Одночасно новий вокзал буде перетворений на транзитний вузол, через який буде проходити швидкісна залізнична магістраль. Все б нічого, та для втілення цього проекту потрібно вирубати багатолітні дерева в улюбленому штутгартському Замковому парку. Цей проект спричинив хвилю повстань та протестів в місті, та бажаного результату вони не принесли.

Не дивно, що жителі міста так відстоюють парки, тому що в Штутгарті вони справді дуже гарні. Є ціла система парків, вони сполучені так, що можна пройти половину міста просто переходячи з одного парку в інший. В них абсолютно вільно гуляють різні тварини, наприклад качки. А в ставках та струмках плавають величезні риби.

Мабуть, найбільш привабливим місцем для туристів в Штутгарті є музей всесвітньо відомого автомобільного бренду Mercedes. Він справді вражає як своїм виглядом, так і виставковою експозицією.

Знаходиться він на вулиці, названій на честь видатного автомобільного майстра, Mercedesstrasse. Також на ній знаходиться Mercedes Benz арена – стадіон місцевої футбольної команди. А також Porshe Arena – концертний зал, збудований іншою відомою штутграртською автомобільною компанією.

Взагалі, зважаючи на загальний вигляд, Штутгарт складно назвати типовим німецьким містом. Та в нього є справжня німецька душа. А ще якісні автомобілі та гарні парки. 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.