Про затишок Івано-Франківська

З початком весни так і хочеться втекти з офісу, від роботи, проблем в країні та щоденної рутини. І, мабуть, найкращим способом для цього є поїздка в якесь нове місце. А окрім того це також є найкращим способом дізнаватися про неповторні куточки України.

З першого погляду вечірній Івано-Франківськ справив враження дуже затишного міста. Прогулюючись по освітленому ліхтарями пішохідному проспекту і розглядаючи фасади старовинних будинків та милих кафешок, з’являється враження, ніби ти в якомусь маленькому європейському містечку.

Біля ратуші, яка ввечері підсвічується національними кольорами, стоїть скульптура в вигляді яйця. Ніяких табличок біля неї я не знайшла, та сподіваюся, що це пам’ятник тому яйцю, яке так “небезпечно” поранило Януковича в свій час. 🙂

А так от і виглядає власне франківська Ратуша вдень.

Взагалі в центрі міста є декілька церков та катедра з давньою архітектурою.

Основний проспект міста,вулиця Незалежності, повністю пішохідна, принаймні на вихідні. В неділю там прогулюється багато людей, зокрема багато молоді, а також певні підозрілі червоні істоти.

Також там є багато милих кафе. Емблема одного з них на перший погляд нагадує Sturbucks.

В підтримку українського патріотизму на деревах розвісили синьо-жовті бантики.

Ну і як же без націоналістичних організацій в самому центрі Галичини?

В Івано-Франківську щороку проводиться конкурс ковальською майстерності. Тому майже на кожному кроці можна побачити різні металеві скульптури, на які інколи закохані вішають замочки.

Від давніх мурів в місті залишилися лише крихітна частина стіни. А навколо неї зробили торговий комплекс, в якому також є виставкові художні зали.

В його відображенні ми навіть зробили фото на пам’ять.

Взагалі, що запам’ятовується в Франківську, так це велика кількість різних торгових центрів, магазинів та базарів. Наприклад, один критий базар знаходиться прямо поряд з церквою. Та й на звичайних вуличках величезна кількість різноманітних вивісок явно псує загальний вигляд міста.

Як і в більшості міст України, в Івано-Франківську збереглося досить багато радянської архітектури. Одним з найбільших прикладів є обласна рада.

Та інколи складно сказати, що гірше для міста – будинки радянського типу чи намагання їх переробити. Наприклад, готель, що знаходиться прямо за символом міста – Іваном Франком, явно перестарався в бажанні прикрасити та додати барв сірій будівлі.

Водії маршруток теж не жаліють кольорів, щоб допомогти жителям міста легше впізнати свою маршрутку здалека.

Окрім старих будинків, в місті є багато новобудов та сучасних офісних приміщень. Дуже багато будинків в процесі будівництва.

А якщо франківці хочуть опинитися поближче до природи, в них є аж два варіанти: річка та озеро.

Річка Бистриця, яка за декілька кілометрів за Галичем впадає в Дністер, не є особливо доглянутою. Та місцеві рибалки все одно з задоволенням проводять тут час.

Більш популярним місцем відпочинку є озеро. Воно знаходиться в якихось 20 хвилинах ходьби від центру міста.

Жителі Івано-Франківська з задоволенням проводять тут час. Хто займається риболовлею, хто грає в спортивні ігри, а хто просто насолоджується тишею та спокоєм.

Та найбільше в Івано-Франківську запам’яталася не природа чи архітектура, а люди. Тільки нам доводилося витягти карту, як до нас одразу підходили і пропонували допомогу. Усміхнені та привітні. Мабуть, тому що в людей, що довго живуть в такому затишному місці затишок живе в серцях.

Корисна інформація замість постскриптуму: Квиток на поїзд 606К Львів-Рахів – 16 грн. по студентському. Відправлення зі Львова о 15.57. Прибуття в Івано-Франківськ о 18.45. Поїзд 372Л Чернівці-Мінськ – 62 грн. по студентському. Відправлення з Івано-Франківська о 16.29. Прибуття до Львова о 19.28.  Поїзд зі спальними вагонами, білоруський, тому в ціну обов’язково включають оплату за постіль, навіть якщо вона вам не потрібна. На інші поїзди квитків не було, тому довелося їхати цим. Ніч в готелі в Івано-Франківську на 2 в середньому 250 грн. Ціни на продукти і на каву 🙂 трохи нижчі, ніж у Львові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.