Подарунок на День Народження – Чернівці

Якось так ведеться, що чим старша я стаю, тим більше не люблю святкувати своє День Народження. З віком проходить трепетний дитячий захват і відчуття свята. Та все ж зберігається бажання по-особливому провести цей день. А що може бути більш особливе, ніж подорожі і дослідження невідомих місць?

IMG_0056-3

Тож на свій 21 День Народження вирішено було відвідати Чернівці, а в наступні два дні також Хотин і Кам’янець-Подільський, які знаходяться зовсім поряд. Та всі ці чудові плани могли і не стати реальністю, коли вночі чомусь не продзвенів будильник і я прокинулася за 20 хв. до відправлення поїзда. На щастя, цілодобе невідкладне таксі “Тато” і ще, мабуть, якісь важливі справи в машиніста потяга, що затримали відправлення, допомогли мені вчасно застрибнути в перший-ліпший вагон. Важко віддихуючись і заспокоюючи пульсацію адреналіну в крові, я одразу збагнула, що цей день таки буде незабутнім 🙂

Ранок в Чернівцях зустрів нас похмурим туманом і тихими сонними вуличками. Забігши на сніданок та святкову каву в чи не єдине відкрите кафе на театральній площі, ми через вікно зачаровано спостерігали як повільно кружляє в повітрі пожовкле листя, з-за хмар виглядають сонячні промінчики, а невеликі вулички наповнюються людьми, що поспішають кудись в своїх справах. А водночас милувалися фасадом театру, що стоїть зовсім поряд.

IMG_0014 IMG_0013

В  кожного свої справи ранкової п'ятниці :)
В кожного свої справи ранкової п’ятниці 🙂

Першим місцем, яке ми хотіли відвідати був звісно Чернівецький університет, який без сумніву можна назвати візиткою міста. Цілий комплекс споруд, які були колись резиденцією митрополитів Буковини і Далмації нагадує кадри з фільмів про якісь великі британські академії. Або навіть краще – справжній український Гоґвортс 🙂

IMG_0171

IMG_0082

IMG_0147 old building-33
IMG_0165

Проходячи по широких сходах, так і очікуєш, що вони раптово почнуть рухатися, а з-за якогось повороту коридору, прихованого високою колоною от-от вигулькне чарівник в мантії, поспішаючи на заннятя з заклиннянь.

IMG_0154 IMG_0157
Позаду університету знаходиться чудовий дендропарк, по якому мабуть часто прогулюються (і прогулюють пари) студенти. В сонячний осінній день така прогулянка по золотистому опалому листі – одне задоволення.

IMG_0146

autumn forest landscape-5 autumn park landscape-6

IMG_0133 IMG_0137

Взагалі Чернівці розташовані на пагорбах біля річки Прут, тому під час прогулянок містом доводиться багато підніматися вгору і спускатися вниз. Але в цьому є своя перевага: з пагорбів відкриваються чарівні краєвиди.

IMG_0210

IMG_0213 IMG_0226

Що особливо привертає уваги – це гарні старовинні фасади будинків. Коли в 2008 році місто святкувало своє 600 День Народження, було відреставровано багато старих будівель. Тому центр міста особливо запам’ятовується своєю чистотою та охайністю.

old building windows-2-2 old building windows IMG_0222

IMG_0237

Чернівецька область є найменшою в Україні, а Чернівці невеликим, але надзвичайно красивим містом. Золотиста осінь, яка супроводжувала нашу подорож, придавала місту особливого шарму, але я впевнена, що воно чарівне в будь-яку пору року. Тому що як і в більшості міст його основний шарм проявляється не так в якихось спорудах і будівлях, як в його неповторній атмосфері, яка присутня завжди, незважаючи на дати в календарі.

P.S. мій будильник таки продзвенів наступної ночі в 3:20, добряче мене тим налякавши 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.