Барселона – місто вічного літа

Вже закінчивши свою розповідь про Барселону, я перечитала її ще раз і вирішила додати коротку передісторію. Просто зараз, коли в мене більшість знайомих вже бувала в Барселоні, та досить часто подорожує як в Іспанію та й в інші часом більш екзотичні країни, багато кому може здатися дивним чи навіть смішним, чому я з таким трепетом та захватом ставлюся до простої звичної поїздки хоч і в безсумнівно гарне місто, та вже цілком звичне.Щоб краще все зрозуміти я коротко розкажу про себе на момент цієї поїздки.

IMG_2182Отже мені 19 років, я студентка. Всі мої прибутки – це стипендія в університеті та репетиторство з математики. Та я дуже хочу подорожувати і побачити світ на власні очі, тому вирішую поїхати в так званий workcamp. Країну намагаюся вибрати десь поблизу, щоб недорого обійшлося добирання та і проживання також. Так ось приходжу я в організацію, яка відправляє людей на таке волонтерство з вже готовим списком таборів. Та тут виявляється, що всі вони вже набрали необхідну кількість людей. Вже зневірено переглядаючи список місць, куди ще була можливість поїхати, натрапила на Каталонію і подумала “чому б і ні?” зрештою я завжди хотіла поїхати в Іспанію. А умовна близькість Барселони мене якраз переконала. Наступні пів року промайнули за плануванням та приготуванням до поїздки, пошуком варіантів як прожити кілька днів в такому туристичному місті з мінімальними витратами, бронюванням білетів та перечитуванням правил перельоту та допустимого багажу. Я вирішила, що для кращого занурення в атмосферу їхати потрібно самій, тож незважаючи на прохання батьків не кликала нікого з друзів. Тож це була моя перша абсолютно повністю самостійно спланована та здійснена поїздка. Окрім того літаком я теж раніше ніколи не літака. Тож коли я пройшла всі реєстрації та зважування багажу в аеропорту, зліт і посадку і нарешті приземлилася в аеропорту в Жироні, я зрозуміло відчувала неабияке радісне хвилювання, що моя мрія нарешті здійснюється. І звісно трішки гордості, що змогла сама її сама втілити в реальність. 🙂


Моє перше знайомство з сонячною Іспанією вийшло не зовсім запланованим та досить хвилюючим. Після польоту літаком за пошуком свого рюкзака на багажній стрічці в аеропорту та намаганням купити квиток з  Girona Aeroport до Барселони, не одразу прийшлло усвідомлення того, що от я й опинилася в країні, яку так довго мріяла відвідати. І тільки примостившись на сидінні автобуса, нарешті мала змогу глянути в вікно і роздивитися незвичні навколишні краєвиди.

Що найперше впадало в око,так це брунатно-коричневий колір землі. Та не тільки земля, а й всі рослини, навіть з зеленими листками здебільшого теж мають цей сухий коричнуватий відтінок.  Та на зміну полям прийшла міська місцевість і от я радісно посміхнулася, коли на дорожній вказівці автобус проминув напис Barcelona.

IMG_2212
Насправді певний час я відчувала легке хвилювання, що Барселона – це просто переоцінений туристичний бренд та вийшовши з автобуса навпроти симпатичної будівлі автобусного вокзалу, роззирнувшись навколо на пальми, що росли прямо на тротуарах, на будівлі і вулиці осяяні післяобіднім сонцем в мене зникнули останні сумніви, що це місто справді дивовижне. А після трьох днів перебування в ньому ця думка лише підтвердилася.

IMG_1603com.JPG

IMG_1576c.JPG
Залишивши речі в хостелі та не маючи ніяких конкретних планів на перший день, я просто вирішила навмання поблукати вуличками. Одним з перших місць, де я опинилася, виявилася вежа-хмарочос Агбар. На вигляд вона нагадує велетенське скляне яйце, а насправді є офісним примішенням.

 

IMG_1587c.JPG

IMG_1589v.JPG

Наступним цікавим місцем була велика арка, яку я зовсім не очікувала тут побачити та яка була дуже популярним місцем для фотографій туристів. Від неї починалася широка алея з пальми по обидві сторони. І відчувши ледь солоний запах в повітрі, я одразу вирішила куди саме хочу сьогодні потрапити.

Біля алеї окрім пальм росли також гарні широколисті дерева з білою корою. А на тротуарах безліч вуличних артистів розважали перехожих. Як от велетенськими мильними бульками.

Ця алея плавно перейшла в невеликий парк з музеями та скульптурами біля якого є зоопарк. А десь між деревами загубилося дивовижна споруда, що поєднує в собі монумент зі сходами та фонтан. Навіть при тому, що в цей час він не працював та частково був на реконструкції, враження після нього залишилися чудові.


А далі проминувши декілька вуличок, я опинилася в невеликому прибережному районі, який називається Barcelonetta. Колись в цьому районі жили моряки, що пришвартовуали свої судна в Барселоні, а зараз це місце з безліччю кафешок, ресторанів та іспанців, що шукають розваг на одну ніч з численними туристами.

Та найкращим місцем тут є звісно пляж. Сонце вже зайшло, більшість людей розбрелися по готелях та ресторанах, а вздовж моря на пляжі на десять метрів була лише я та декілька чайок. Прогулючись босоніж берегом Середземного моря і вдихаючи тепле вечірнє повітря, відчувала як мене переповнює радість.

3море
Наступний ранок я розпочала з прогулянки по центральній частині міста, так званому Готичному кварталу, що є найстарішою частиною Барселони. Так як більшість туристів довго розважаються вночі в барах та клубах, а день проводять на пляжі, то вранці на вулицях порівняно небагато людей. Тож я мала можливість уважно роздивитися старовинні будівлі без натовпу туристів навколо.

Особливістю цього кварталу є дуже вузькі вулички, які утворюють справжнісінький міський лабіринт. А в самому його серці знаходиться старовинний готичний собор. Як і у всіх соборах цього стилю, його архітектура вирізняється особливим багатством деталей та загострених форм. Всередині, як і годитися, вражаюче поєднання каменю та золота. Але в цьому соборі є і одна доволі незвична особливість. В одному з внутрішніх двориків прямо серед мурів собору ростуть пальми. А що мене здивувало найбільше, так це білі гуси, які ліниво дрімали, стоячи на одній лапі.

З чим у більшості людей зазвичай асоціюється Барселона, так це з футболом. Взагалі у всій Каталонії футбол – це не просто вид спорту, це вже стиль життя і майже релігія. В місті знаходиться один з найбільших стадіонів світу Камп Ноу, який також являється домашньою ареною всесвідньовідомого FC Barcelona. Незважаючи на досить високу ціну квитка на екскурсію, завжди знаходяться безліч бажаючих побачити стадіон на власні очі. Навколо стадіону знаходиться безліч сувенірних крамничок, де з символікою футбольного клубу можна купити майже будь-що, починаючи від футболок і закінчуючи чіпсами 🙂

8fcb

Але не тільки поблизу стадіону панує футбольна атмосфера. У місті безліч невеликих футбольних стадіонів, а в парках і подвір’ях часто можна наткнутися на хлопчаків, які ганяють м’яча, намагаючись наслідувати своїх кумирів.

IMG_1594v

Ще одна дуже поширена асоціація з Барселоною – це архітектор Гауді та його роботи, які вирізняються незвичними формами та стилем. Найвідомішим його творінням є ще досі незакінчений Собор Святого Сімейства або La Sagrada Familia. Його будівництво почалося ще в далекому 1882 і триває так довго, тому що ведеться виключно на пожертви громадян. Ще не закінчений, він вже вважається чи не найвеличнішим храмом у світі. І в більшості людей, які там побували, це не викликає здивування.

IMG_1569vv.jpg

Собор спроектований у стилі так званої нео-готики. Тобто велика кількість дрібних деталей на фасаді, як це притаманно готичному стилю, мають досить незвичну заокруглену форму, що вже є авторською задумкою Гауді. Ще більш вражаючим виглядає собор зсередини. Архітектор вдало поєднував форми, кольори та світло. Вважається, що за основу архітектурних форм Гауді брав деталі з природи. Наприклад кругові сходи на вежу нагадують завитки мушлі. На стінах всюди великі вітражні вікна. Світло, яке проникає через них, створює надзвичайне видовище.

20LaSagradaFamilia

Насправді будівлі, спроектовані Гауді розкадані по цілій Барселоні і кожна з них є абсолютно унікальним творінням. Трохи далі від центру знаходиться парк Гуель, який також є його витвором. Через трохи підвищене місце розташування, з його звивистих вкритих керамікою лавочок відкривається вигляд на центр міста та на море.

18IMG_0356v.jpg

Ще одним не менш популярним та не менш надзвичайним місцем є гора Montju?c. Трохи вище від її підніжжі на невеликому горбку знаходиться Національний музей мистецтва Каталонії. До нього веде широка і довга алея з фонтанами по дві сторони, на площі поряд знаходиться Магічний фонтан, а безліч скульптур, ліхтарів та рослин доповнюють загальну картину.

15mnacv.jpg

Та справді чарівним це місце стає надвечір, коли все навколо палає тисячами ліхтарів і починає працювати Магічний фонтан. Щовечора навколо нього збираються натовпи людей, щоб подивитися музично-світлове шоу, протягом якого звучать класичні мелодії та сучасні ритми, а фонтан змінює форму та колір. Це справді незабутнє видовище.

16fountainv.jpg

Також на горі Montju?c знаходиться Олімпійський комплекс, в якому у 1992 році проходили літні Олімпійські ігри. А на самій вершині розміщена старовинна фортеця, з якої відкривається чудовий вигляд на море, порт та Барселону.

Одним з улюблених місць туристів в Барселоні є вулиця Ла Рамбла, яка є пішохідною і насправді складається з декількох коротких вуличок. Прогулюючись нею можна натрапити на безліч сувенірних кіосків та квіткових крамничок. Також на ній знаходиться дуже популярний старий ринок Бокеріа, на який місцеві жителі зазвичай не ходять через надмірно завишені ціни. Тож він являєтьс більше розвагою для туристів, яких там завжди цілі натовпи.

17brokv.jpg

Взагалі можна дуже багато розповідати про різні місця Барселони, про їхню незвичну архітектуру і вражаючу історію. Та чарівність цього міста проявляється якраз не так в його відомих спорудах та будівлях, як в ледь вловимих деталях. В пальмовому листі на фоні неба, каталонських прапорах на вікнах, в соленому запаху моря, припаркованих скутерах та велосипедах, в відблисках сонця у вікнах будинків і в велетнських кактусах на схилах, в шумі фонтанів та в галасі хлопчаків, що ганяють м’яча, в запаху свіжих фруктів, паеллі з морепродуктами та холодного вина і в тому неймвірному відчуття літа, що живе у кожному закутку цього надзвичайного міста.

2alll 4summer 9smyh 11day

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.