Чорногорія. Інтро

All I wanna do is live by the sea – співає в одній зі своїх пісень відома група Oasis. Мене ж завжди більше приваблювали гори. Та насправді не завжди потрібно вибирати щось одне, тому що існують такі казкові країни як Чорногорія, де скелясті схили спускаються прямо до адріатичних берегів. Тож кожен може знайти для себе те, що йому більше до душі.

IMG_2268res

Таке різноманіття природи на такій невеликій території стало одним з вирішаючих факторів, переваживши Туреччину та Грузію. Насправді ми шукали недорогу недалеку країну з морським узбережжям та відсутністю віз для українців, щоб врешті на собі перевірити всі переваги віддаленої роботи. Одним з недоліків такого вибору є відсутність регулярних перельотів між Україною і Чорногорією та відсутність в мене візи, що виключає можливість перельоту лоукостом чи добирання наземним транспортом. Тож довелося летіти чартерним рейсом від турфірми, які в нас невиправдано дорогі.

IMG_2361res IMG_3300

IMG_1859

Взагалі в Чорногорії є всього 2 аеропорти: один в столиці країни Подгоріці (Podgorica), де переважно приземляються регулярні рейси, а другий в прибережному місті Тіват (Tivat) , куди прилітають всі чартери, а звідти вже турфірми автобусами розвозять туристів в готелі на узбережжі. Ми ж вирішили вирушити в протилежному напрямку і поселилися в невеличкому поселенні біля Тівату, яке називається Donja Lastva і знаходиться  на узбережжі Боко-Которської затоки. Проживання знайшли на популярному серед самотійних туристів сайті Airbnb. Перевагами такого вибору є значно менша кількість туристів ( переважно сюди приїжджають відпочивати самі чорногорці чи серби) і відповідно нижча ціна на оренду та продукти. До мінусів можна віднести невеликі розміри пляжів, які тут зазвичай галькові або бетонні. Для мене цей недолік повністю компенсують гірські краєвиди, проте любителям довгих піщаних пляжів варто їхати в південну частину країни в район міста Ульцині (Ulcinj).

IMG_1830

IMG_1851 IMG_2485res2

Чорногорія поки що не входить до Євросоюзу, тому ціни тут відчутно нижчі, ніж до прикладу в сусідній Хорватії, та водночас вищі, ніж в такій популярній і доступній для українців Болгарії.  Рівень іфраструктури і послуг, кажуть, зовсім не дотягують до Туреччини та Єгипту, але так як я не являюся любителем all inclusive турів, коли вся територія перебування в країні обмежується готельним комплексом і пляжем, це являється навіть позитивною стороною, тому що дозволяє краще відчути особливість і колорит самої країни.

IMG_2221r

IMG_4675rres IMG_5707res

Отже весь місяць ми провели на узбережжі Которської затоки, переважно працюючи вдень і насолоджуючись чудовими заходами сонця, купаючись в морі або прогуляючись околицями ввечері, а на вихідні їздили в інші міста неподалік. Потім на 3 дні переїхали в Котор, після чого провели 5 довгоочікуваних вихідних в Жабляку, прогулючись у Національному парку Дурмітор та поблизу другого за величиною в світі каньйоні річки Тара, а на завершення зустрілися з друзями на десять днів в південному місті Ульцині. В результаті в сумі вийшло близько 40 днів в країні. Більш детально про кожну частину подорожі я напишу вже в окремих публікаціях найближчим часом.

IMG_3755

IMG_2016-2res

IMG_6926

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.