Чорногорія. Морське узбережжя: Будва, Свєти Штефан, Ульцинь

Ця частина Чорногорії найбільш відома пересічному туристу, адже турагенції і авіакомпанії рясніють рекламними вивісками, що з закликами насолодитися морським відпочинком на адріатичному узбережжі. Під час подорожі в Чорногорію ми проїхали майже все морське узбережжя Чорногорії, та зупинялися в найцікавіших містах, зокрема таких як:

Будва (Budva)

Найбільш відомим і популярним курортом Чорногорії є місто Будва. Як головна артерія приморського узбережжя, весь сезон місто наповнене дрібними сувенірами, шумом барів і дискотек, і вивісками всеможливих розваг. Мабуть десь 80% всіх турів в туристиних агенствах пропонують проживання в Будві, тому якщо ви чи якісь ваші знайомі їздили в Чорногорію, то вони майже напевно жили тут.

В Будві досить добре збереглися будівлі старого міста. Вузенькі вулички і кам’яні будинки зараз вщерть заповнені ресторанами, кафе і дрібними магазинами. На старій площі досі проводяться театральні вистави і музичні фестивалі. А вздовж узбережжя на виході зі старого міста простягнулися ряди прогулянкових яхт та рибальських човнів.

 

Ми приїхали в Будву на прогулянку на день і частково були розчаровані. Після Которської фортеці старе місто Будви видавалося блідою копією, а після Porto Montenegro в Тіваті навіть найбільші яхти в порту не справляли жодного враження. Саме місто схоже на комплекс готелів і барів для туристів. Здавалося варто лиш осені повіяти першою прохолодою, як вулиці враз опустіють. Це завжди мінус популярних курортів – всі вони є штучними копіями одне одного, і зазвичай чим більше місто розвивається в туристичній сфері, тим більше воно втрачає власну ідентичність.

Хоча варто віддати належне – зі всієї Чорногорії тут найкраще розвинена інфраструктура і сконцентрована найбільша кількість розваг. Тому якщо метою поїздки є виключно море і пасивний відпочинок – то Будва буде, мабуть, найкращим вибором. Або ж, якщо хочеться більш спокійного сімейного відпочинку на Будванській рів’єрі розташовані такі популярні курорти як Петровац чи Бечічі, а також…

Свєті Штефан (Sveti Stefan)

Цей мальовничий півострів вважається візитною карткою Чорногорії. Вузька дорога, що веде до оточених кам’яними мурами старовинних будівель в обіймах моря точно траплялася Вам на очі чи то на рекламних банерах, чи на туристичних листівках. Якщо Ви мріяли погулятися його вуличками вдивляючись в морську далечінь, доведеться Вас розчарувати. Зараз це зробити не так просто, тому що весь півострів – це дорогий готельний комплекс і щоб зайти всередину потрібно мати заброньований номер або столик в одному з ресторанів. Та милуватися ним з прилеглих пляжів ніхто не завадить.

 

Насправді Свєті Стефан – це не лише славнозвісний півострів, ціле невелике поселення розкинулося на схилах гори. Хоча воно теж складається здебільшого з відпочинкових вілл і готелів, які вздовж звивистих доріг спускаються прямо до моря. Не знаю чи це збіг обставин, чи закономірність, але саме тут була найчистіша вода зі всіх пляжів Чорногорського узбережжя.

 

Ульцинь (Ulcinj)

Коли наші знайомі вирішили на тиждень приїхати в Чорногорію на море і постало питання вибору міста, невеликі роздуми привели нас в Ульцинь. Це курортне містечко знаходиться на самому півдні Чорногорії зовсім поруч від кордону з Албанією. Через це воно має зовсім відмінну від інших чоргорських курортів атмосферу.

Більше половини населення міста складають мусульмани. Тому серед дахів літніх будинків і приморських вілл видніються гострі шпилі мінаретів, а гамір наповнених вулиць змішується зі звуками молитов. Серед місцевих кафе і ресторанів нерідко можна побачити їжу східних кухонь, а наполегливі турки – продавці почувають себе тут як вдома.

Тут, як і в Будві чи Которі, є добре збережене старе місто. Проте воно не таке доглянуте, менше заповнене різними сувенірними магазинами, а велика частина місцевих жителів досі живе тут в старовинних кам’яних будівлях.

 

 

За мурами старого міста знаходиться вже звичний міні-порт. Але тут, на відміну від Будви чи Тівату, в основному знаходяться не розкішні яхти, а скромні рибальські човни і прогулянкові катамарани.

В самому місті є декілька невеликих пляжів: основний пляж міста – піщаний по ліву сторону від старох фортеці, а по праву декілька маленьких галькових пляжів, оточених скелястими виступами.

Головний міський пляж в Ульцині

А приблизно за 5 км на південь від міста і за 10 хв на автобусі розкинувся довжелезний дванадцятикілометровий піщаний пляж, який тягнеться до самого кордону з Албанією. Тут вже безкрає відкрите море, м’який теплий пісок і безліч пляжний розваг, серед яких водні мотоцикли, прогулянкові човни, політ на параплані і вечірки під відкритим небом.

 

Поряд з Ульцинь є одне з найбільших міст Чорногорії з заманливлю назвою Бар. Це найбільший чорногорський порт і звідси щодня відправляються пороми до Італії. На горі над містом височіють руїни Старого Бару – одне з тих місць, які на жаль не вдалося відвідати протягом поїздки.

В самому Барі побувати вдалося лише проїздом, тому тут фото дорожнього вказівника 🙂

Загалом море в Чорногорії досить прохолодне, пляжі здебільшого галькові і скелясті, та неймовірна природа і теплий клімат роблять Чорногорію чудовим варіантом літнього відпочинку, незалежно від того, яке приморське містечко вибрати.

P.S. Більше фото можна переглянути тут: Budva, Sveti Stefan, Ulcinj

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.