Соцмережна дієта

Про шкоду і залежність від соцмереж сказано вже чимало. Але такі статті зазвичай ліниво проскролюються в стрічці новин з думкою “Це точно не про мене, я заходжу в соцмережі лише, щоб згаяти час в маршрутці/за кавою/перед сном/після сну/щоб відволіктися від роботи і т.д.” (яке швидко перетворюється в кожну вільну хвилину).

І з часом, можливо несвідомо, починаєш мислити категоріями чекінів, короткими відео-історіями, позначками на фотографіях і 140 символами. І, що мабуть ще гірше, починаєш порівнювати своє життя з віртуальними образами життя інших: “Тут я виглядаю краще,  а в цій сфері в мене ще все погано”.

img_6363res

 

Навіть якщо стримано сприймати інформацію з соцмереж і розуміти, що більшість людей там насправді не існує – це лише покращені і обмежені копії реальних особистостей, з часом це розуміння притлумлюється. І не одразу це помічаючи, починаєш своє життя теж вганяти в рамки чужих обмежень і формувати думку на основі суджень інших.

Звичийно це стосується не всіх людей і не всіх ситуацій. Соцмережі – це гарний майданчик для самовираження, популяризації власної творчості та спілкування. Зрештою це важливий елемент комунікації між великими чистинами суспільства – чи не в кожній сучасній революції чи протестах соцмережі відіграють велику роль.

Та на даний момент я раптом усвідомила, що бачу і чую занадто багато думок інших людей і занадто мало своїх, що замість того, щоб думати про емоції і враження, які отримаю від певної події, я думаю про те, як про неї розповісти всім навколо і що всі про це подумають.

 

Тому вирішила на певний час обмежити використання соцмереж і весь той час, що в мене з’явиться замість беззмістовного гортання заголовків новин і статусів витратити на читання, написання статей в блог, проходження навчальних курсів і багато інших прекрасних речей, які обіцяєш собі неодмінно почати робити і на які завжди не вистачає часу. Залишаю собі лише маленьку слабкість – нечасті фотографії в instagram та facebook messenger на телефоні.

Думаю з часом я знову почну активно користуватися соцмережами, але сподіваюся вже більш осмислено і свідомо. А зараз буду вчитися насолоджуватися теперішнім моментом і слухати себе.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.