Знайомство з Італією. Ломбардія: Бергамо та Мілан

Італія дуже красива країна, в першу чергу візуально. Зовсім не викликає подиву те, що звідси родом так багато видатних митців. Вулиці міст настільки живописні, що навіть найвіддаленішим від мистецтва людям хочеться взяти в руку пензлик і малювати акварелі з зображенням міст. Старі будинки з фактурними стінами дихають історією і мимоволі викликають в уяві величні образи колись могутньої імперії та картини з життя її простих жителів.

Знайомство з Італією в мене почалося з північної її частини, а саме з регіону Ломбардія, що є одним з 20 областей в Італії. Розташований він на півдні від Альп, що вже робить його цікавим місцем для відвідин. Регіон є одним з найбільших в країні, тут живе шоста частина всього населення Італії.

 

Бергамо

За що я люблю лоукости загалом, та Ryanair зокрема (окрім іноді до смішного низьких цін на квитки) — це також за те, що їхні літаки часто літають не в головні аеропорти великих міст, а в маленькі містечка поряд, що дозволяє дізнатися про такі цікаві і часто недооцінені місця, які в звичайній подорожі можливо навіть не потрапили б в план для відвідин. Наприклад, таке вже було в Іспанії, коли замість Барселони літак прилітав в Жирону – невелике, але дуже живописне місто приблизно за 100 км від столиці Каталонії. Цього разу ірландський лоукост відвіз нас в місто, про яке я нічого не чула до моменту пошуку квитків — Бергамо.

Бергамо розташоване приблизно за 50 км на північний-схід від Мілану (що означає, що воно ближче до Альп))) в регіоні Ломбардія. Населення там ледь більше ста тисяч. Місто умовно поділене на дві частини — “верхнє місто” (Citta alta) та “нижнє місто”(Citta bassa). Нижнє місто —  основна, більш сучасна частина міста розташована на рівнині.

 

 

Верхнє місто — це старе середньовічне місто на пагорбі, оточене кам’яною стіною (що мені трохи нагадало частину Будапешту). Тут приємно гуляти перед заходом сонця і милуватися краєвидами, що відкриваються з оглядових майданчиків. Кажуть, що в ясну погоду вдалині навіть можна роздивитися обриси Мілану.

 

 

В нас було зовсім мало часу, щоб оглянути місто, сюди хотілося б приїхати на трохи довше, щоб неспішно пити каву з виглядом на передгір’я Доломітів з вікна квартири, а не в поспіху збиратися на ранкову прогулянку містом.

 

Більше фото з Бергамо тут.

 

Мілан

Мілан — це центр регіону Ломбардія, головне промислове місто Італії, а також столиця світової моди. На жаль, під час бомбардувань Другої світової війни місто зазнало значних руйнувань і згодом було відбудоване знову. Тому архітектура його дещо безладна і він не має такого типового італійського шарму, але всеодно може багато чого запропонувати допитливому туристу 🙂

 

Головна та найбільш красива споруда міста — це Міланський собор в готичному стилі з білого мармуру. На його будівництво пішло шість століть і зараз це найбільша церква в Італії і п’ята за величиною в світі. Статуї на його білосніжному фасаді можна розглядати годинами (чим і доведеться займатися в черзі по квитки, якщо не придбати їх заздалегідь через інтернет, тому що охочих видвідати собор завжи дуже багато).

 

 

Поряд з собором на площі Piazza del Duomo знаходится також одина з найстаріший торгових галерей у світі — Galleria Vittorio Emanuele II. Тут розміщені магазини таких всесвітньо-відомих брендів як Gianni Versace, Giorgio Armani, Prada та інші. Та навіть тим, кого не цікавить шопінг, оминати це місце не варто — зараз ця галерея трохи нагадує музей. На вході знаходиться велика тріумфальна арка, стіни прикрашені картинами та мозаїками, а стеля великим скляним куполом.

 

Ще одним цікавим місцем в Мілані є парк Семпіоне (Parco Sempione). З однієї сторони парку знаходиться старовинна фортеця (Castello Sforzesco), а з протилежного боку височіє тріумфальна арка миру (Arco della Pace). Звідси назад в центр можна прокататися на старовинному, але добре доглянутому трамвайчику, який вже сам можна вважати за історичну цінність.

Та що мені хотілося побичити в Мілані чи не найбільше — це так званий “вертикальний-ліс” Bosco Verticale — проект архітектурної групи Boeri Studio. Він складається з 26-ти та 18-ти поверхового будинку, на кожному поверсі якого ростуть справжні дерева, загалом більше 900 одиниць, які допомагають переробляти вуглекислий газ на кисень, а також регулювати температуру в приміщенні в різні сезони.

 

Більше фото з Мілану тут.

Звісно, в Ломбардії ще дуже хотілося б побувати на півночі в Альпах та в маленьких містечках на озері Комо. Але того разу наш шлях пролягав на схід в мальовниче місто Верону. Та це вже інший регіон  — Венето — та історія для наступного разу 😉

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.