Мандрівна втеча від лютого: Брюссель

Лютий — це місяць, який мабуть ніхто не називає улюбленим. Кучугури снігу, які до закінчення зими з білосніжних перетворюються в бруднувато-сірі і короткий світловий день явно не сприяють позитивному настрою, тож дні проходять в очікуванні весняного тепла. Щоб трохи прикрасити цей непривітний місяць і мандрівними пригодами скоротити його, минулого року ми вирішили поїхати в невелику відпустку і нашим вибором стала Бельгія (а ще частково тому, що квитки на літак з Варшави в Брюссель продавали по 9 Є :). Маршрут ми вибрали досить типовий, виділивши по 2 дні на кожне місто і починався він з столиці країни, а водночас і столиці Євросоюзу — Брюсселя.

Перший погляд на Брюссель
В готель ми поселилися пізно вночі, тож зранку нас чекав приємний сюрприз — такий гарний краєвид з вікна номера.

На центральній площі міста — Гран-Плас, збудованої в стилі фламандського бароко і готики, знаходяться основні пам’ятки — міська ратуша та Будинок короля (в якому насправді король ніколи не жив, цей будинок був складом для пекарів, трибуналом і в’язницею, а зараз там працює музей міста Брюсселя). Раз в два роки на цій площі розстеляють велетенський квітковий килим з гераній. Тема його щоразу інша, а відкриття завжди супроводжує музично-світлове шоу. Площа занесена до світової спадщини ЮНЕСКО, а дехто навіть називає її найкрасивішою площею в Європі.

Також в Брюсселі знаходиться одна з найбільш переоцінених пам’яток у світі — фонтан Пісяючого хлопчика. Це маленька статуя висотою 61 см, біля якого завжди знаходяться цілі натовпи туристів. За однією з легенд, цей хлопчик в такий спосіб врятував місто від пожежі. Тепер же його використовують як символ міста. В цьому можна переконатися в кожному сувенірному магазині, які здається змагаються за найбезглуздіше його використання — окрім стандартних футболок і магнітиків також є штопори, відкривачки для пива, вазонки та багато всього іншого.

Що справді варто побачити в Брюсселі — це Mont des Arts — невеликі пагорби недалеко від Гран-Плас, звідси відкривається гарний краєвид на місто. Також поряд знаходиться Place Royale з королівським палацом, який є офіційною резиденцією сім’ї монархів та великий міский парк.

Та найцікавіше в кожному місті — це не мчати від однієї туристичної точки до іншої, а повільно прогулюватися вуличками міста, занурюючись в його атмосферу, і уявляти як це — бути місцевим жителем. Що привертало увагу під час таких прогулянок — це велика кількість військових з автоматами, які патрулюють вулиці та проспекти. Якраз недавно стався теракт в Парижі, тож заходи безпеки всюди були посилені.

 

Брюссель окрім того, що столиця Бельгії, водночас є умовним центром Європейського Союзу. В так званому Європейському кварталі знаходяться Європарламент та інші адміністративні будівлі, а також різні офісні будівлі та сучасні бізнес-центри. Всередину Європарламенту можна потрапити на ексурсію, якщо в цей час не відбуваються ніякі зустрічі чи засідання.

Ну а з чим особливо асоціюється вся Бельгія, не тільки сам Брюссель — це, звісно, бельгійські вафлі. Безліч кіосків, кафе та магазинчиків манять до себе солодким запахом вафель з найрізноманітнішими начинками: полуниця, вершки, банани, шоколад, ківі, карамель та багато інших. Також особливої уваги вартий бельгійський шоколад та різні солодощі, а водночас і милі фотогенічні магазинчики, в яких вони продаються 🙂

Зрештою, солодощі виявилися тим, що найбільше сподобалося і запам’яталося в Брюсселі. А загалом місто залишило досить неоднозначне враження — брудні вулиці, багато бездомних та непевної зовнішньості іммігрантів, що пропонують різні послуги — чомусь від центру Європи були зовсім інші очікування. Наприклад, не менш інтернаціональний Берлін мені сподобався значно більше. Звісно є багато досить приємних і симпатичних місць, та за бельгійським шармом, на мою думку, краще їхати в Гент чи Брюгге.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.