Люблін

Люблін – невелике місто на сході Польщі, відоме завдяки Люблінській унії – угоді про об’єднання  об’єднання Королівства Польського та Великого князівства Литовського, в результаті якої було утворено Річ Посполиту. На згадку про цю подію польський художник Ян Матейко намалював величезне однойменне полотно, яке зараз можна побачити на експозиції в музеї історії міста.

Сам музей знаходиться всередині Люблінського замку. Окрім картин в музеї також є мультимедійна експозиція з археологічних знахідками починаючи з часів палеоліту. Сам замок спершу викоринував функції оборонної споруди, а вже хгодом був повністю перебудований, свій первісний вигляд зберегла лише кругла вежа-донжон. На її вершечку знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається гарний вигляд на місто.

 

Від замку пряма дорогах веде до основної туристичної частини – Старого Міста. Лабіринт вузеньких брукованих вуличок, як здебільшого в європейських містах, виводить до центральної площі Ринок. Тільки тут в її центрі знаходиться не ратуша з дзвінницею, а прямокутна будівля Коронного трибуналу. Натомість на виході за межі старого міста знаходяться вежі-брами – Краківська брама та Бра?ма Ґро?дська.

Тут можна вдосталь задовільнити свою любов до кольорових дверей та різнобарвних прикрас біля входів в будинки. Тільки їх можна розглядати цілий день.

 

 

Ще однією незвичною особливістю було те, що в старому місті і навколо нього була велика кількість старих закинутих будівель. Мова йде не тільки про зовнішню реставрацію, деякі стіни вже помаленьку розвалювалися. Якось не вкладалося в голові , що це місто в тій самій країні, що й охайно вичищений Краків, Жешув, Варшава, та й навіть маленький Перемишль.

З протилежної сторони від замку за мурами старого міста знаходиться найбільша вулиця в місті – Краківське передмістя. Поблизу неї теж є гарні старовинні будівлі, але вулиці виглядають більш живими і справжніми.

 

У всіх містах, окрім старої туристичної частини завжди цікаво дивитися звичайні житлові райони. Там зазвичай немає яскравих вивісок кафе та барів, гарних відреставрованих будівель та старовинної архітектури. Але можна побачити справжнє місто, а не виставлений на показ фасад.

 

 

 

Цікавою сучасною будівлею є торговий центр Tarasy Zamkowe. Його особливість в тому, що на його даху знаходиться широченна тераса з клумбами, деревцями та лавочками. Якщо дивитися на нього зі старого міста чи оглядової вежі здається, що це просто парк на пагорбі.

 

В загальному Люблін залишив досить суперечливі враження: з однієї сторони гарна старовинна архітектура повинна була б створювати затишок, притаманний невеликим містам, та його неохайність ніяк не давала затримати це почуття надовго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.