Каталонія за 2 тижні

Як я вже розповідала раніше в статті про Барселону, в 19 років я поїхала в свою першу самостійну подорож на міжнародний волонтерський проект. Протягом двох тижнів в компанії молоді зі всього світу,зранку я проводила час на різних волонтерських роботах, а після обіду та у вихідні досліджувала країну. Великою перевагою було те, що організовували цей проект місцеві жителі, завдяки чому була можливість побачити та дізнатися про країну такі особливості, які не часто доступні звичайним пляжним туристам.

сангрія і тапас IMG_2377

Зовсім недавно в Каталонії відбувся референдум про відокремлення від Іспанії і формування незалежної держави. Іспанія звісно його не визнавала і невідомо чи матиме він якісь вагомі наслідки, але його результати показали те, що будь – яка людина яка певний час прожила на території Каталонії і так могла б сказати – каталонці хочуть бути незалежними. Це видно по прапорах (чотири червоні смужки на золотистому тлі) розвішаних як на будинках широких шумних вулиць Барселони, так і на вікнах віддалених маленьких сіл. Люди в більшості випадків говорять своєю каталонською мовою, яка є сумішшю іспанської і французької і відзначають свої національні свята.

каталонські прапори на вулицях Жирони IMG_3164

Мабуть, найбільшим з них є Національний День Каталонії, який відзначають щороку 11 вересня на згадку роковини Битви при Барселоні 1714 р. – вирішальної у Війні за іспанську спадщину, яка стала для каталонців національною поразкою. Цей день каталонці відзначають як в інших країнах День Незалежності, хоча для Каталонії 11 вересня якраз є днем, коли вони цю незалежність втратили. Разом з тим була заборонена каталонська мова.

міст в Жироні в Національний день
міст в Жироні в Національний день
каталонці будують ланцюг на вулиціх Жирони в Національний день 2013 року
каталонці будують ланцюг на вулицях Жирони в Національний день 2013 року

Щороку цього дня проводять багато різних акцій, найбільш масштабна з яких була 2013 року. Майже пів мільйона каталонців утворили живий ланцюг, що проходив через всю територію області. Це було дуже масове свято, всі вулиці міст були прикрашені прапорами та плакатами з закликами до незалежності, а самі каталонці закутувалися в національні барви. Всюди по вулицях співали пісні, зокрема національний гімн.

IMG_3169

Подекуди можна було побачити кастельс – дуже популярну у Каталонії розвагу, основна мета якої збудувати щонайвищу вежу з людей, які стають на плечі один одному. Кастельс (з каталонської “замок”) є майже національним спортом. Хоч вона поширилася вже на всю Іспанію, найбільше її люблять на Батьківщині – на півночі Каталонії, де щороку проводять безліч турнірів і змагань.

IMG_3188 IMG_3178

Ще одним святом, на якому я мала змогу побувати, було Terra de Trobadors (Земля трубадурів) – фестиваль середньовічної культури, що проводиться в маленькому містечку Кастальо?-д’Ампу?ріас (Castell?n de Ampurias). Він проводиться кожного року на другі вихідні вересня. Всього на два дні це містечко, збудоване в 9 столітті, повертається в минуле та занурює всіх відвідувачів у вир середньовічного життя.

IMG_3048 IMG_2971

IMG_3031 IMG_2978

Жителі міста переодягаються в стародавній одяг або в спеціальні костюми. По всіх закутках міста проводять безліч розваг: на великій площі відбувається реконструкції лицарських боїв, на балконах будинків можна побачити міні-вистави чи послухати пісеньки і музику трубачів, а на великому подвір’ї можна й самому навчитися середньовічних танків на спеціальному майстер-класі. Купити сувенірів чи перекусити можна лише за спеціальні стародавні монети, на які можна обміняти звичайні гроші. Але варто бути готовим не побачити там особливо вишуканих страв, адже вся їжа на фестивалі теж готується і подається як в давні часи.

IMG_2973
лицарські бої на площі
IMG_3065
майстер-клас з стародавніх танців
IMG_3018
музична міні-вистава

Одна з найбільших принад Каталонії для туристів – це звісно Середземне море. Коста Брава (це назва побережжя) була названа найкращим місцем для відвідин в 2012 році журналом National Geographic Traveller. Та й без цієї нагороди безліч людей приїздили щороку помилуватися пірренейським передгір’ям, яке спускається аж до прозорої блакитної води.

IMG_2225

IMG_2286

IMG_2216

IMG_2936

IMG_2932 IMG_2925

IMG_2935

Багато каталонців, що живуть в великих містах на зразок Барселони чи Жирони, мають невеликі “дачні” будиночки в віддалених приморських селах, куди приїжджають на вихідні або здають для туристів.

IMG_2933

IMG_2934

IMG_2904 IMG_2961

IMG_2923

Мандруючи звивистими дорагами цих скелястих гір, за черговим поворотом можна легко натрапити на якийсь монастир чи іншу старовинну споруду, з якої вдалині видніється море. Частина цих стежин є давніми шляхами паломників, які з Каталонії прямували на знамениту Дорогу Сантьяго ( El Camino de Santiago ), що веде на захід Іспанії до міста Сантьяго-де-Компостелла.

IMG_2236

IMG_2237

IMG_2224

Маленькі села в глибині Каталонії влітку досить пусті, більшість людей перебирається до міст або на сезонну роботу в туристичній сфері десь ближче до моря. Мабуть, одним з основних промислів жителів цих сіл є виноробство, а також вирощування олив. Вздовж дороги тягнуться довгі ряди виноградників, невеликі фермерські будинки, а також і більші виноробні заводи. Сюди можна заглянути на екскурсію та на дегустацію вин. Якщо пощастить, можна буде скуштувати його прямо з традиційної в Каталонії пурро-пляшки.

IMG_2650

IMG_2255 IMG_2252

IMG_2294

IMG_2407 IMG_2316

IMG_2295

IMG_2338 IMG_2579

Найбільшим містом і столицею Каталонії є Барселона, та літаки компаній-лоукостів часто літають в менший аеропорт міста Жирона. З однієї сторони це невелика незручність, адже до Барселони доводиться добиратися автобусом приблизно півтори години. Та водночас це чудова можливість побачити ще одне старовинне Каталонське місто.

IMG_3140
вид на Жирону з фортечного муру

Одним з найцікавіших місць в Жироні є набережна річки Оньяр з різнобарвними будинками, які здається звисають прямо над водою. Також через цю річку проходить незвичний залізний міст, який сконструюював архітектор Ейфелевої вежі.

IMG_3165

IMG_3168

IMG_3193

Та не менш цікавими є маленькі звивисті вулички центрального єврейського кварталу та стародавній фортечний мур, яким можна прогулятися і помилуватися панорамою міста.

IMG_3149 IMG_3147

Ще одним непримітним на перший погляд, та дуже популярним серед туристів містом Каталонії є Фігерас. А вся справа в тому, що тут знаходиться музей Сальвадора Далі, спроектований самим художником, в якому він похований. Я хоч і не є особливим прихильником творчості Далі, але відвідати цей музей в силу його оригінальності та епатажності було дуже цікаво.

IMG_3073 IMG_3095

IMG_3099

IMG_3098 IMG_3094

Це все, що змогла вмістити в себе картка мого фотоапарата, та навіть не половина того, що зберегла моя пам’ять. Звісно, 2 тижні перебування в країні – це надзвичайно мало, щоб по-справжньому з нею познайомитися.  Та цього більш ніж достатньо, щоб безповоротно закохатися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.