Золота осінь Кам’янця-Подільського

В мене ніколи не виходило однозначно дати відповідь на питання про улюблену пору року, бо з приходом кожної нової пори мені здається, що вона і є найкращою. Як тільки перші сніжинки закружляють над землею я впевнено скажу, що не може бути нічого казковішого за зиму з її святковими новорічними вогниками. Та варто раннім весняним квіткам пробитися з-під замерзлої землі і за лічені тижні встелити всі сади та луги пишним цвітом, як я без сумніву вважатиму, що весна – найбільш чарівна пора року. Аж до того часу поки літнє сонячне проміння не почне будити мене ясними ранками і вітати відблисками морської води. Та зрештою настане золота прохолодна осінь і вже ніхто на світі не переконає мене в тому, що є кращий час.

IMG_0652r IMG_0650r

Та хоч у мене немає однієї улюбленої пори року, та в кожній з них є улюблені періоди. І восени це без сумніву ті теплі дні, коли літня спека вже позаду, а осінні дощі ще не стали затяжними, коли листя на деревах плавно змінює свої барви, а прохолодний вітер з легкістю зриває його з гілок та кружляє в повітрі. Якраз в такий період осені, після свого Дня Народження в Чернівцях і знайомства з Хотином, я відвідала Кам’янець-Подільський. І тепер це місто в моїй пам’яті нерозривно пов’язане із золотою осінню.

IMG_0498r

Кам’янець-Подільський в усіх асоціюється з однойменною фортецею, що знаходиться ніби на острівці і з’єднана з містом дорогою-мостом. Конусоподібні вершини замку знай і виринають на обрії, коли прогулюєшся вуличками міста, а прапори на них гостинно кличуть до себе. Дарма і опиратися, ноги самі занесуть тебе до цього чарівного місця і серед натовпів туристів розпочнеться ваше знайомство.

IMG_0569r

IMG_0583r

IMG_0508r IMG_0514r

IMG_0505r

IMG_0645r

Та справжня магія міста звісно не у велетенських спорудах і розкручених туристих місцях, а в маленьких брукованих вуличках, старих ліхтарях і порослих рослинами мурах. Незначні на перший погляд деталі завжди причаровують найбільше, і хоча часто їх і не можеш згадати приїхавши додому, та саме вони роблять загальну картину неповторною.

IMG_0627r

IMG_0616к IMG_0594r

IMG_0636r

IMG_0653r IMG_0658r

Та те, що точно не забути після відвідин Кам’янця-Подільського, так це Смотрицький каньйон, який скелястими схилами розділяє місто. За віттям дерев внизу ледь видніється сама річка, а між заростями де-не-де проглядаються будівлі. Таке поєдняння вличі природи і творінь людей з першого погляду захоплює подих.

IMG_0673r

IMG_0575r

IMG_0474r

Та все ж на згадку про Кам’янець-Подільський найчастіше в пам’яті випливають не схили каньйону і не товсті мури замку, а жовто-багряне золотисте листя, що весело шурхотить під ногами, ховається між бруківкою і розвівається над головою в кронах дерев.

IMG_0644r

IMG_0657r IMG_0675r

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.