Жовква велосипедна

Біля Львова є багато маленьких містечок і цікавих місць, які варто відвідати. І найкращим способом для цього є, звісно, поїздка на велосипеді.
Одним з таких чарівних містечок є Жовква. Знаходиться вона за 25 км від Львова, а дорога туди гарна і добре асфальтована, але машин не так багато як на великих міжміських магістралях. Просто чудовий маршрут для веломандрівки.
Ми виїхали з центра міста близько 8 години, сонце ще не встигло піднятися надто високо, тому їхати було приємно. Дорога проходить через багато невеличких сіл, зокрема також повз сумнозвісні Грибовичі. Хоча сміттєзвалище знаходиться досить далеко від траси, але вже на під’їзді до села було відчутно неприємні запахи, а самі гори сміття видніється вдалині на пагорбі і нагадують якісь чудернацькі скелі.
Та проминувши кілька стрімких підйомів і списків, і ми вже під’їжджаємо до Жовкви. Роззираючись навколо, прямуємо в милу кав’ярню на центральній площі, щоб випити кави і перекусити у і відпочити від подоланої дороги.

IMG_0010
Набравшись сил, ми вирушаємо досліджувати місто. Жовква була заснована 1597 року, коли польський гетьман збудував собі замок в крихітному селі. Також він вирішив звести місто за популярним в епоху Ренесансу принципом “ідеальних міст”.

IMG_0048

IMG_0034

IMG_0018

Центральна площа, яка має назву Вічева є просторою і досить великою, як на таке маленьке містечко. Саме тут знаходиться найбільше старовинних будівель.

IMG_0046
Одну частину площі займає стіна замку. Вхід в нього коштує якісь символічні 2 грн., тож і не дивно, що він такий недоглянутий. Та продавець квитків розповідає, що недавно їхній замок отримав грант на ремонт в Австрії. На ці гроші планують відновити вежу та відремонтувати дах. Тож можна приїхати сюди за декілька років і подивитися чи пішли виділені гроші за призначенням.

IMG_0025

IMG_0022

IMG_0024

Поряд знаходиться міська ратуша і Глинська брама. Якщо мати достатньо часу і не особливо розслаблятися, то по дорозі, що через неї проходить можна ще добратися до досить цікавого і мальовничого монастиря в Крехові.

IMG_0047

Також на центральній площі є декілька старовинних церков та монастирів.

IMG_0039

IMG_0017 IMG_0031

З іншої сторони замку, де зберігся ще давній мур, можна проїхати в невеликий парк на пагорбі. Він теж досить пошарпаний та недоглянутий, та все ж на велосипеді там приємно кататися.

IMG_0021

Ну а щоб підкріпитися перед дорогою назад, ми зайшли в одне з декількох кафе на центральній площі. Ціни тут значно нижчі, ніж у Львові, а зі столиків надворі можна милуватися виглядом міста.

IMG_0037 IMG_0038

Дорога до Львова проминула швидко і непомітно, хоча спечені на сонці носи ще декілька наступних днів нагадували про нашу невеличку веломандрівку. 🙂

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.