Винно-осінній Ужгород

Зазвичай більшість туристів приїжджає в Ужгород навесні, коли цвітуть сакури. Або якщо їм не вдасться правильно визначити період їхнього цвітіння, як нам минулого разу, то трохи запізно, коли сакури вже відцвіли, хоча в тойчас багато інших квітучих дерев теж гарно прикрашають місто.

Та для цінителів смачного домашнього вина більш підходящим часом для відвідин Закарпаття є осінь. В середині листопада в Ужгороді зазвичай проводять фестиваль молодого вина “Божоле”. Смачнюче домашнє вино, на яке ми зовсім випадково натрапили підчас минулої поїздки в нас вже давно закінчилося. Та й дуже хотілося вже вирушити в якусь невелику мандрівку, поки зимовий холод ще не окутав землю. То ж сівши в 1 ночі в поїзд, зраненька в 7 годині ми вже були на вокзалі в Ужгороді.

Коли ми повільно дійшли до центральної частини міста, сонце ще не почало підійматися, та небо вже було забарвлене в чарівні світанкові кольори.

IMG_0760 IMG_0772

Прогулюючись по опалому листі на набережних річки Уж, ми милувалися тим, як повільно викочується з-за горизонту сонце і як під його теплим промінням змінюється все навколо.

IMG_0801

IMG_0824

IMG_0837

Я дуже люблю такі гарні сонячні ранки, особливо в інших містах. В такий час немає натовпів туристів. Та й місцеві жителі лише вряди-годи сонно прямують кудись у своїх справах. Здається, спостерігаючи як прокидається місто, відкриваєш його з нової, більш інтимної сторони.

alley near river at sunrise

IMG_0810

IMG_0834

Поки ми перекусували на одній з лавочок біля річки,запах ковбаси на канапках привабив маленького коричневого песика. Мружачись від сонця, облизуючи носа і згорнувши хвоста бубликом, він чемно сів поряд і вичікуючим “поглядом кота зі Шреку” дивися на наш сніданок. Як йому можна було відмовити? 🙂

IMG_0815 small brown dog-5

Коли нарешті почали відкриватися перші заклади, ми вирішили зайти зігрітися теплим чаєм в одне миле і затишне кафе. А вдосталь насолодившись ранковим спокоєм, вирушили у вир міста і туристів.

IMG_0844

tea cup tea cup-2

Сам Фестиваль Божоле і дегустація вин проводиться в винних підвалах “Совине гніздо”. А надворі на площі можна скуштувати різноманітні закарпатські страви та придбати різні народні вироби, починаючи від плетених кошиків, закінчуючи в’язаними шкарпетками.

IMG_0863 IMG_0861

IMG_0856

IMG_0855

В самих винних підвалах туляться сотні місцевих виноробів, розтавлено безліч бочик з вином та пляшок з наліпками. Туристи, що приїхали чи не зі всіх областей України, проштовхуються в натовпі і обмінюються думками, смакуючи вино.

IMG_0867

barrel of wine

barrel of wine-4

Придбавши собі засмакувавше вино, ми пішли ще трохи погуляти по осінньому місту. Ще трохи поспостерігали за качками з мосту та пташками, що на льоту намагалися спіймати їжу, яку їм кидали люди і попрямували на вокзал.

IMG_0891 IMG_0898

Хоч в нас основною метою поїздки був таки фестиваль, але сам осінній Ужгород справив чудове враження, особливо в ранковий час насвітанку. Недаремно кажуть, що для подорожей немає невдалої погоди чи пори року 🙂

alley near river at sunrise-10 IMG_0774

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.