Велосипедом у Звенигород та Старе Село

Одна з найбільших переваг теплих пір року – це можливість їздити на велосипеді. Одразу відпадає потреба щодня тиснутися в переповнених маршрутках, добираючись до місця роботи чи навчання чи стояти в довгих заторах в години-пік. А що найкраще – з’являється ще один спосіб для подорожей.

Велосипедом дуже зручно їздити в цікаві місця поблизу Львова,яких насправді є дуже багато. Один з цих маршрутів веде до замку в Старому Селі, але не звичною дорогою по трасі, завдяки чому одразу можна побувати в ще одному цікавому місці – Звенигороді.

Тож одного суботнього ранку прокинувшись не надто рано, бо все ж вихідний і хочеться виспатися, почалася маленька мандрівка околицями нашого міста. Їхати вирішили не по звичайній трасі, як зазвичай, а трохи довшою об’Їзною дорогою через навколшні села. В такому випадку кілометрів доводиться накрутити трохи більше, та й дорога звісно не асфальтована, та втім краєвиди гарніші, а автомобілів взагалі майже немає.

Тож проїхавжи кільцеву дорогу, та повернувши до невеличкого села Соснівка, можна розслабитися на насолоджуватися поїздкою та краєвидами навколишніх полів.

IMG_0150

IMG_0163

road in green field

IMG_0147

Проїхавши декілька сіл, знайшли гарну живописну місцинку для пікніка. Та поки ми розслаблено підкріплювали сили домашніми смаколиками, накотилися дощові хмари. Тож довелося пошвидше крутити педалі до якогось прихистку.

IMG_0164

IMG_0192

Та зовсім скоро хмари розійшлися і  почало виглядати сонечко. А ми саме під’їжджали до старовинного селища Звеногород. Згадки про нього є  у «Повісті временних літ», а колись воно було центром Звеногородського князівства. Та зараз Звенигород – це лише невелике село, в якому живе біля тисячі людей. До 900 річчя села, а воно було у 1987 році встановили масивний пам’ятник Літописця, Воїна, Матері-Берегині та Землероба-Відбудовувача міста. Арка зі звонами символізує об’єднання трьох князівств — Перемиського, Теребовлянського та Звенигородського. А поряд біля монументу знаходиться музей історії давньоруського міста, більша частина експонатів взята з розкопок на його території.

IMG_0172

IMG_0174

Після невеликої зупинки на площі біля пам’ятника, ми вирушил далі в дорогу. За селищем починається дуже гарна алея … не знаю яких дерев 🙂 . Дорога вкрита асфальтом, та машини на ній проїжджають досить рідко. Тому її можна назвати маленьким живописним раєм для велосипедистів.

IMG_0191

Та одразу після неїпочинається село і дорога досить різко піднімається вгору. Тому потрібно подолати такий добрячий підйом, щоб вибратися до траси, звідки починається поворот до Старого Села.

road in green field-2

IMG_0223

IMG_0216

IMG_0224

Зате одразу потім починається довгий спуск, на якому якраз можна перевести подих після стомливого підйому. А дорога сама виводить нас до наступного пункту нашої поїздки – Старосільського замку. Він знаходиться біля самісінької залізничної колії, тож щоб під’їхати ближче, доводиться пропустити електричку.

IMG_0240

IMG_0242

Сам замок є найбільший за площей у Львівській області, хоча по своєму зовнішньому стані залишається далеко позаду всім відомого Олеського, Золочівського та Підгорецького. У 2010 році замок було передано під концесію. До кінця 2015 року він мав бути виведений з аварійного стану, приведений в експлуатацію та мала бути відновлена одна з веж. Але як на жаль часто в нас буває, на середину 2014 року ніякі роботи не були початі. Замок заростає травою, а біля однієї стіни хтось навіть влаштував собі город, де спокійненько вирощує капусту та моркву.

IMG_0252

IMG_0264

IMG_0253

Вже потрохи починало вечоріти, тож ми віришили повертатися звичною дорогою по трасі. Щоб встигнути до настанні темряви, ми значно менше зупинялися та безупину крутили педалі. Тож на зворотню дорогу витратили, мабуть, вдвічі менше часу і ще до вечора втомлені та щасливі повернулися додому.

 

[wpgmza id=”1″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.